آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۳۱
کرمانشاه؛ کاروان گفتمان انقلاب اسلامی با حضور گسترده اساتید جبهه انقلاب فردا وارد استان کرمانشاه می‌شود.به گزارش خبرنگار مهر، کاروان گفتمان انقلاب اسلامی فردا دوشنبه وارد استان کرمانشاه می‌شود و بر اساس برنامه‌ریزی‌های مسئولان این کاروان قرار است بیش از ۴۵ نشست طی یک روز با حضور ۱۰ نفر از اساتید برجسته کشوری در ۱۰ شهرستان استان کرمانشاه برگزار کند.

بر این اساس اساتید برجسته کشوری از جمله آیت الله سید محمد قائم مقامی به عنوان استاد حوزه و دانشگاه و فعال رسانه‌ای، دکتر معصومه حاج حسینی رئیس دانشکده حضرت زینب (س) در این نشست‌ها به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

دکتر طاهره محسنی از اساتید مدعو در خصوص دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی انقلاب، دکتر مجید صحراگرد معاون اندیشکده یقین نیزدر خصوص دستاوردهای استراتژیک جمهوری اسلامی ایران، مهندس علی یوسف پور معاون سابق وزیر نیرو مدیر روزنامه سیاست روز پیرامون دستاوردهای اقتصادی نظام سخنرانی خواهند نمود.

همچنین دکتر صدقی در زمینه دستاوردهای فرهنگی ، دکتر روح الله غلامی در زمینه دستاوردهای سیاسی نظام به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و دکتر قربانعلی محبوبی نیز پیرامون جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حوزه بین المللی و سیاسی سخنرانی خواهند داشت و علی امینی نیز به عنوان معاون هماهنگ کننده قرارگاه جنگ نرم در کرمانشاه و محمد عباسی وزیر سابق تعاون در خصوص دستاوردهای اقتصادی سخنرانی خواهند نمود.

نشست‌های کاروان گفتمان انقلاب فردا به مدت یک روز در قالب بیش از ۴۵ سخنرانی در مساجد و... در ۱۰ شهرستان استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

استان کرمانشاه پس از مازندران و خوزستان سومین استانی است که میزبان کاروان گفتمان انقلاب اسلامی خواهد شد و این کاروان روز سه شنبه بیستم بهمن ماه وارد استان گلستان خواهد شد، ۲۶ بهمن در هرمزگان، ۲۸ بهمن در قزوین، ۳ اسفند در قم حضور خواهند یافت.

همچنین کاروان وحدت با محوریت مرکز گفتمان انقلاب برای استان‌های کردستان، آذربایجان و سیستان و بلوچستان پس از سپری شدن انتخابات برگزار خواهد شد.

کاروان گفتمان انقلاب اسلامی برنامه‌ای پرمحتوا و طراحی شده ازسوی مرکز گفتمان انقلاب است که تا ۳ اسفند برنامه‌هایی در قالب کاروان انقلاب را در استان‌های کشور اجرا خواهد نمود و این برنامه‌ها نیز تداوم خواهد یافت.

تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۳۰
کرمانشاه؛ رئیس اداره سوادآموزی استان کرمانشاه از تاسیس دبیرخانه ایده های نو سوادآموزی در استان کرمانشاه خبر داد.به گزارش خبرنگار مهر، هرمز نوروزی فرد پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اشاره ای به وضعیت سوادآموزی در استان کرمانشاه داشت و گفت: استان کرمانشاه از نظر سواد آموزی در سال ۹۴ رشد خوبی داشته است و توانسته سهمیه اختصاصی خود را محقق کند.

وی افزود: استان کرمانشاه در سال ۹۲ تنها ۲۸ درصد سهمیه ابلاغی خود را محقق کرده و در جایگاه ۲۷ کشور قرار داشت که در سال ۹۳ آن را ارتقا داده و با ۵۴ درصد تحقق به جایگاه ۱۸ کشور رسید و خوشبختانه امسال نیز با تحقق ۹۴ درصدی تاکنون جایگاه دهم کشور را دارد.

رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آمورش و پرورش استان کرمانشاه، از انجام پژوهش هایی برای آسیب شناسی این عدم موفقیت به پیشنهاد دکتر بسامی معاونت وقت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان خبرداد و گفت: پس از آسیب شناسی این موانع عدم موفقیت استان در تحقق سهمیه ابلاغی راهکارهایی ارائه و اجرا شد که در نتیجه آن شاهد رشد سوادآموزی در استان هستیم.

وی پیشنهاد اول معاونت سوادآموزی استان را گزینش های هر سه ماه یکبار به جای گزینش سالیانه عنوان و تصریح کرد: زمانی که گزینش ها تنها در پایان سال صورت می گرفت معاونت های سوادآموزی قادر به شناسایی و پوشش ضعف های خود نبودند اما با گزینش های هر سه ماه یکبار این مهم اتفاق می افتد که مورد موافقت کشور نیز قرار گفته و به اجرا در آمد.

نوروزی از انعقاد تفاهم نامه با ۲۰ دستگاه دیگر استان طی شش ماهه ابتدایی امسال خبرداد و گفت: خوشبختانه ۱۶ دستگاه از ۲۰ دتگاه فوق حمایت های خوبی در این زمینه از ما داشتند و در بحث سواد آموزی به افراد بی سواد ما را یاری رساندند.

۲۵ هزار اولیای بی سواد دانش آموز در کرمانشاه داریم

وی تمرکز معاونت سواد آموزی استان در ۶ ماهه دوم سال را ب باسواد کردن اولیای بی سواد دانش آموزان عنوان کرد و افزود: برای اجرای این طرح ۲۵ هزار نفر اولیای بی سواد دانش آموزان شناسایی شد و ۲۴ هزار نفر از آنان توسط مدیران و سئولین مدارس برای سوادآموزی معرفی شدند.

رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آمورش و پرورش استان کرمانشاه، تعداد آموزش دهندگان افراد بی سواد در استان را یک هزار و ۸۶۵ نفر تا کنون اعلام کرد و گفت: برای تقویت فعالیت این افراد به دستور معاونت سواد آموزی استان سایتی نیز طراحی شده و توسط کارشناسان این معاونت جدیدترین روش های سوادآموزی در دنیا احصا، ترجمه و بر روی این سایت قرار داده می شود.

وی اجرای طرح سوادآموزی در استان طی سال ۹۵ نسبت به سال های پیش از آن را به دلیل رشد خوب این مسئله طی سال ۹۴ قدری سخت تر دانست و گفت: برای سازماندهی و تقویت بیشتر این مقوله دبیرخانه ایده های نو سوادآموزی در استان دایر می شود تا از طریق آن بهترین ایده ها مطرح و استفاده شود.

نوروزی تعداد شهرستان ها، مناطق و نواحی تعیین شده برای اجرای طرح های سوادآموزی در استان را ۲۴ مورد اعلام کرد و گفت: در این ۲۴ نقطه بیشترین عملکرد را از نظر تحقق سهمیه ابلاغی به استان شهرستان هرسین با ۱۲۸ درصد تحقق یا عملکرد دارا بوده و شهرستان روانسر با حدود ۷۰ درصد عملکرد در جایگاه آخر قرار دارد.

وی جامعه هدف سوادآموزی در استان را رنج سنی ۱۰ تا ۴۹ سال عنوان و تصریح کرد: البته سقف سنی افراد برای مددجویان کمیته امداد که به کشاورزی اشتغال دارند و هم چنین زندانیان ۱۰ تا ۶۰ سال در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آمورش و پرورش استان کرمانشاه، از پرداخت ۶۹۰ هزار تومان به ازای سواد دارکردن هر فرد به آموزش دهنده ها خبرداد و گفت: این میزان برای آموزش در دوره انتقال به ۸۰۰ هزار تومان برای آموزش دهندگان می رسد.

وی اشاره ای نیز به سهمیه ابلاغی به استان داشت و تصریح کرد از ۱۸ هزار نفر سهم استان ۱۰ هزار نفر در دوره سوادآموزی بود که تا کنون ۸۹ درصد آن محقق شده است.

ثلاث بی سواد ترین و پاوه باسوادترین شهر استان است

نوروزی میزان سهمیه دوره انتقال را نیز پنج هزار نفر اعلام کرد که ۱۰۰ و ۱۶ صدم درصد تحقق یافته است.

وی میزان افراد تعیین شده برای دوره تحکیم را نیز سه هزار نفر اعلام کرد که از این میزان نیز ۸۹ درصد آن تحقق یافته است.

رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آمورش و پرورش استان کرمانشاه، بیشترین میزان بی سوادی در استان را مربوط به شهرستان ثلاث باباجانی و کمترین باسواد را مربوط به شهرستان پاوه دانست.

وی میزان زنان باسواد استان را ۴۵ درصد و مردان را ۵۵ درصد اعلام کرد و گفت: میزان افراد با سواد و بی سواد در شهرها و روستاهای استان برابر است.

نوروزی تصریح کرد: یک سوم از باسوادان استان در شهر کرمانشاه بوده و از سهمیه ابلاغی سوادآموزی ۶ هزار نفر را به خود اختصاص داده که تاکنون نیز ۸۰ و ۷۶ صدم درصد این میزان را محقق کرده است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۲۹
کرمانشاه؛ عضو فعال کاروان گفتمان انقلاب اسلامی گفت: دستگاه حاکمیتی در کشور در ترویج ماهیت گفتمان انقلاب قصور کرده و با هرجریانی که با گفتمان انقلاب زاویه داشته باشد مقابله خواهیم کرد.به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مجیدرضا فولادی در نشست خبری برنامه‌های کاروان گفتمان انقلاب اسلامی که ظهر امروز یکشنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: معنا محوری ماهیت انقلاب اسلامی ایران است و انقلاب ما بر مبنای زیر ساخت‌های فرهنگی شکل گرفته و این مسئله وجه تمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌های عربی در منطقه است.

حجت الاسلام فولادی هدف اصلی جمهوری اسلامی ایران را طراحی مدل حکومتی برای تمام جهان دانست و افزود: مدل جمهوری اسلامی پس از گذشت ۳۷ سال در جهان موفق است و در جوامع بین‌المللی جای پایی باز کرده و دشمن به این هدف جمهوری اسلامی پی برده است.

عضو فعال کاروان گفتمان انقلاب اسلامی با بیان اینکه مدل جمهوری اسلامی ایران پایه‌ و اساس دیگر تمدن‌ها را به لرزه درآورده، گفت: موضوع القاعده و خروجی آن یعنی داعش در حقیقت ترفند دشمن برای جایگزین کردن مدل انقلاب اسلامی است و با تغییر رویکرد و تضعیف باورها و کمرنگ نمودن ارزش‌ها درصدد جایگزین کردن مدلی به جای انقلاب اسلامی در جهان است.

اندیشه‌های امام (ره) و رهبری باید تبدیل به گفتمان شود

وی اساس فعالیت مرکز گفتمان انقلاب اسلامی را شفاف سازی مبانی انقلاب برای نخبگان و خواص و نیز عموم مردم عنوان و اظهار کرد: آنچه که ماهیت گفتمان انقلاب را برجسته می‌کند تداوم این انلاب تا زمان ظهور حضرت مهدی(عج) است و صدور انقلاب به جهان رسالت ما محسوب می‌شود.

حجت الاسلام فولادی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری گفت: انقلاب اسلامی ایران همچنان پایدار چابک و پویا است و هرگز متوقف نخواهد شد و در حقیقت گفتمان انقلاب نفی تمام گفتمان‌های مدرن است اما همچنانکه نمونه‌های فراوان دیدیم سایر انقلاب‌ها پس از مدتی به فرسودگی کشیده می‌شوند.

عضو فعال کاروان گفتمان انقلاب اسلامی با انتقاد از رویه برخی مسئولان در خصوص بیان گفتمان انقلاب گفت: نظام و دستگاه حاکمیتی در کشور نسبت به ترویج اصل ماهیت گفتمان انقلاب قصور داشته است و باید گفتمان انقلاب را به نسل سوم و چهارم انتقال داد چراکه حق نسل‌های سوم و چهارم انقلاب ادا نشده است.

وی نسل سوم انقلاب را ادامه دهنده جریان انقلاب دانست و افزود: شهدای مدافع حرم غالبا از نسل سوم‌اند و مقام معظم رهبری دیروز در جمع خانوده شهدای مدافع حرم، تمام تحولات جهان اسلام را نتیجه مجاهدت مدافعان حرم بیان فرمودند ودر بخشی از فرمایشات اشاره داشتند که اصل ثبات وادامه شکل گیری انقلاب مدیون شهدای والامقام مدافع حرم است.

جریانات تکفیری به دنبال ضربه زدن به جریان انقلاب هستند

حجت الاسلام فولادی خواستار بحث و تبادل نظر پیرامون چرایی و چیستی انقلاب اسلامی ایران در میان گروه‌های مختلف جامعه شد و بیان کرد: برخی اندیشه‌های امام(ره) و رهبری جزو اسناد بالادستی است اما متاسفانه تنها در قالب شعار به آن‌ها پرداخته شده و لذا باید این اندیشه‌ها تبدیل به گفتمان شود.

عضو فعال کاروان گفتمان انقلاب اسلامی در ادامه بیان کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری گفتمان در یک جامعه مانند جریان هواست که باید مدام در جامعه دمیده و خارج شود و بر این اساس مسئولان نظام باید انچه را که خواسته مردم است جامه عمل بپوشانند و تمام مدیران و فرمانداران و حتی رئیس جمهوری انگونه که مردم می‌خواهند بیاندیشند و عمل کنند.

وی نقش رسانه‌ها را در ترویج گفتمان انقلاب مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: آنچه اکنون در کشور می‌بینیم فضاسازی توسط مسئولان است در صورتیکه مردم باید فضاسازی کنند و در این رابطه نیز رسانه‌ها نقش محوری و اساسی دارند و باید با هوشیاری و تیزبینی اقدامات دشمن را در حوزه فکری مدیران و تصمیم‌سازی‌های مدیران رصد کنند و اگر کوچکترین انحرافی در مبانی انقلاب دیدند وارد میدان شوند.

حجت الاسلام فولادی عنصر آگاهی بخشی به مردم برای ترویج گفتمان انقلاب را اصلی بسیار مهم دانست و بیان کرد: جریانات تکفیری با هدف ضربه زدن به انقلاب اسلامی شکل گرفتند و مقام معظم رهبری بارها و بارها گفتمان انقلاب را به عنوان جریان و برند حاکم بر جامعه جاری و ساری نمودند و از گفتمان انقلاب تمدن اسلامی، تمدن مقاومت، گذر از نظم نوین جهانی، اقتصاد مقاومتی، گفتمان نفوذ، تحریف مکتب امام(ره) و... تعریف نمودند.

ماهیت فتنه ۸۸ برای خارج کردن ولایت از عرصه حاکمیت ایران بود

وی با اشاره به جریان فتنه ۸۸ خواستار زنده نگهداشتن مبانی جریان فتنه شد و از آن به عنوان یکی از مبانی بسیار مهم جریان انقلاب یاد کرد و افزود: فتنه ۸۸ برای خارج کردن ولایت از عرصه حاکمیت و عرصه سیاسی نظام شکل گرفت و فتنه‌های بعدی نیز حول این محور خواهد بود و حتی عنوان شورایی کردن حکومت و رهبری نیز ریشه در فتنه‌های صدر اسلام دارد.

عضو فعال کاروان گفتمان انقلاب اسلامی با اشاره به انتخابات در پیشرو نظام گفت: مردم باید رأی خود را لایق کسانی بدانند که با یک نهیب و تشر دشمن از مبانی انقلاب اسلامی عقب نشینی نکند و دنبال کسانی باشیم که به فرموده مقام معظم رهبری نفی مذاکره با آمریکا را مطرح می‌کنند.

حجت الاسلام فولادی در ادامه گفت: کسانیکه به دنبال بازکردن جای پای مک دونالد در کشوراند عاملان اجرای پروژه نفوذ محسوب ‌می‌شوند چراکه ما هر جریانی که در جمهوری اسلامی با گفتمان انقلاب زاویه داشته باشد مقابله خواهیم کرد و جریان مک دونالد جریانی عادی نیست بلکه برای ضربه زدن به جریانات فکری کار می‌کند.

وی تصریح کرد: ما بانگاه نفوذ و تحریف مکتب انقلاب به جریان مک دونالد نگاه می‌کنیم جریان مک دونالد جریانی اقتصادی برای حضور مقطعی نیست بلکه تاریخچه مک دونالد بر اساس براندازی است و در حقیقت یکی از مجاری فروپاشی شوروی نیز همین مک دونالد بود که خروجی ذائقه اقتصادی و سیاسی و صنعتی در جریان مک دونالد نیز تغییر ذائقه فرهنگی است.

عضو فعال کاروان گفتمان انقلاب اسلامی گفت: اکنون مردم در کنار رهبری به عنوان سکاندار انقلاب اسلامی حضور دارند و تجربه نظام نشان داده که اگر کسانی با اصل انقلاب زاویه داشته باشند سیلی خواهند خورد و اگر کار به آنجا برسد مردم آن سیلی را خواند زد.

حجت الاسلام فولادی در خصوص برنامه‌های کاروان گفتمان انقلاب اسلامی گفت: کاروان گفتمان انقلاب نخبگان و خواص و نیز عموم مردم را جمعه هدف خود برای برگزاری برنامه‌ها قرار داده و فردا نیز در سطح ۱۰ شهرستان استان کرمانشاه با حضور ۱۰ نفر از اساتید و فرهیختگان کشور برنامه‌های خود را اجرا خواهیم کرد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۲۸

ورود و خروج ۱۰۰ هزار مسافر از مرزهای استان کرمانشاه

کرمانشاه؛ مدیر کل پیشن گمرکات استان کرمانشاه از ورود و خروج ۱۰۰ هزار مسافر از مرزهای استان طی ۱۰ ماهه اول امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن مصطفایی پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه تودیع و معارفه مدیر کل گمرک استان کرمانشاه، اظهار داشت: در زمان ۱۸ ماهی که مسئولیت گمرکات استان را بر عهده داشتم توانستیم با تلاش همکاران اقدامات خوبی را انجام داده که از جمله آنها می توان به دیوارکشی و تملک زمینی برای جابجایی ساختمان گمرک با هزینه ۳ میلیارد تومان اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به نصب دستگاه ایکس ری در بازارچه مرزی پرویزخان، افزود: این اقدام با تلاش ها و پیگیری های فراوان با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان انجام شده است.

مصطفایی همچنین از راه اندازی سامانه گمرکی استان در زمان مدیریت خود خبر داد و گفت: ساماندهی بازارچه پرویزخان نیز اگر چه تا رسیدن به نقطه دلخواه و مورد نظر همچنان فاصله دارد اما از دیگر اقدامات صورت گرفته در ۱۸ ماه گذشته بوده است.

مدیر کل سابق گمرکات استان کرمانشاه در ادامه به میزان صادارت صورت گرفته از مرزهای استان طی ۱۰ ماهه اول امسال اشاره کرد و اظهار داشت: میزان صادرات صورت گرفته از مرزهای استان تا پایان دی ماه ۶ میلیون و ۹۵۵ هزار و ۳۸ تن به ارزش ۲ میلیارد و ۴۲۰ میلیون و ۶۷۸ هزار دلار بوده است..

مصطفایی خاطر نشان کرد: این میزان صادرات نسبت به ده ماهه سال گذشته از نظر ارزش ۲۱ درصد و از نظر وزنی نیز ۱۳ درصد افزایش یافته است.

وی یادآور شد: از مجموع صادرات صورت گرفته از مرزهای استان کرمانشاه ۳ میلیون و ۷۶۱ هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۹۹ میلیون و ۱۸۰ هزار دلار در گمرکات کرمانشاه و مابقی در گمرکات استان های دیگر اظهار شده است.

مدیر کل پیشین گمرکات استان کرمانشاه یادآور شد: در ۱۰ ماهه اول امسال هچنین ورود و خروج ۱۰۰ هزار مسافر از مرزهای استان صورت گرفته است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۲۷

عملیات اجرایی پروژه تونل قطارشهری کرمانشاه به زودی آغاز می شود

کرمانشا؛ شهردار کرمانشاه از آغاز عملیات اجرایی تونل قطار شهری کرمانشاه به مناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه، عبدالرضا شعبانی اظهار داشت: عملیات احداث تونل قطار شهری کرمانشاه از سه راه ۲۲ بهمن تا میدان آزادی به طول ۱.۶ کیلومتر به زودی آغاز می شود و تمهیداتی اندیشیده شده تا عملیات اجرایی آن با ایجاد کمترین ترافیک برای شهروندان همراه باشد.

وی هزینه اجرای تونل مذکور را حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: کارگاه اجرای تونل در محل چهارراه بسیج تجهیز شده و از این مکان در یک جهت به سمت سه راه ۲۲ بهمن و در جهت مقابل به سمت میدان آزادی کار حفر تونل انجام خواهد شد.

وی همچنین از آغاز عملیات احداث ایستگاه‌های روگذر قطار شهری در محدوده کارمندان تا سه راه ۲۲ بهمن تا پایان سال جاری خبر داد.

دکتر شعبانی ادامه داد: در این مسیر ۵ ایستگاه روگذر در محل ابتدای کارمندان، ابتدای فرهنگیان، مقابل پارک شاهد، مقابل بیمارستان طالقانی و سه راه ۲۲ بهمن وجود دارد.

شهردار کرمانشاه در خصوص ادامه مسیر از ابتدای کارمندان تا سه راه مسکن نیز گفت: در این مسیر به خاطر مباحث میراث فرهنگی همکارانم در سازمان قطارشهری در حال جمع بندی هستند که اجرای آن از ابتدای شکارگاه تا سه راه مسکن بصورت زیرگذر انجام شود.

وی با اشاره به اجرای عملیات نصب عرشه در محدوده ابتدای کارمندان تا سه راه ۲۲ بهمن اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانبندی پروژه نصب عرشه در این مسیر به زودی به پایان می رسد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۲۶

تلاش استانداری کرمانشاه برای رسمی کردن مرز سومار

کرمانشاه؛ معاون استاندار کرمانشاه از تلاش استانداری کرمانشاه برای رسمی کردن مرز سومار همانند خسروی و پرویز خان خبر داد.به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحیمی ظهر یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه که در محل اداره کل گمرک استان برگزار شد گفت: انتظاراتی که از گمرک وجود دارد انتظارت خوبی است اما در عمل و تا رسیدن به ایده آل آن فاصله زیادی وجود دارد.

وی نقش گمرک را در تسهیل گری کسب و کار نقش بزرگی دانست و تصریح کرد: گمرک باید به عنوان یک بنگاه اقتصادی دنبال بازارهای صادراتی باشد.

معاون استاندار کرمانشاه با ابراز تاسف از اینکه عدد کشور در بهبود فضای کسب و کار عدد خوبی نیست گفت: در این زمینه کشور ما جایگاه و رتبه مناسبی را در دنیا به خود اختصاص نداده است.

گمرک یکی از تاثیرگذار ترین مجموعه ها در پازل اقتصادی استان است

وی با اشاره به اوضاع اقتصادی و چشم انداز توسعه اقتصادی استان، گمرک را یکی از تاثیرگذار ترین مجموعه ها در پازل اقتصادی استان برشمرد.

رحیمی اشاره ای به رشد خوب گمرک استان پس از جنگ داشت و گفت: خوشبختانه در طی ماه های سال های پس از انقلاب شاهد رشد خوبی از نظر گمرکات در استان کرمانشاه بوده ایم و هم اکنون بیش از پنج بازارچه و مرز رسمی در این زمینه داریم.

وی یکی از اقدامات خوب استانداری کرمانشاه را در دولت تدبیر و امید راه اندازی بازارچه مرزی سومار عنوان کرد و گفت: دیگر اقدام خوب دولت نیز واگذارری کامل مرز پرویزخان به گمرکات بوده است.

بازارچه پرویزخان باید نظم بیشتری بگیرد

معاون اقتصادی استاندار کرما نشاه، خطاب به مدیرکل جدید گمرکات استان کرمانشاه گفت: هم اکنون مقدمات و زیرساخت های لازم در مرز پرویزخان وجود دارد و تنها نیازمند ایجاد نظم بیشتری برای رسیدن استان به رشد اقتصادی از این طریق و مبادلات تجاری بستر گمرک پرویزخان است.

وی بر منتفع شدن مرزنشینان از درآمدهای گمرکات مرزی تاکید کرد و گفت: باید در کنار این موضوع تجارجدید و جوان نیز تربیت شود.

لزوم ایجاد رویه های تجاری مدرن تر نسبت به کوله بری

رحیمی با بیان اینکه رویه کوله بری به عنوان یک رویه تجاری قابل قبول نیست افزود: باید رویه های تجاری مدرن تری راه اندازی شده و شکل قانونی تری به بحث تجارت داد.

وی از تلاش استانداری کرمانشاه برای رسمی کردن مرز سومار چون سایر مرزهای رسمی استان خبرداد و گفت: تلاش داریم سومار نیز چون پرویزخان و خسروی به عنوان مرز رسمی مطرح شود.

معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بخش اعظم مقابله با پدیده قاچاق کالا و مواد مخدر در مرزها و گمرکات صورت می گیرد، بر حمایت نهادهای قانونی از گمرک برای رسیدن به نتایج مثبت در این زمینه تاکید کرد و گفت: نقش گمرک در این زمینه نقشی بسزایی است و باید مورد حمایت قرار گیرد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۲۵

رویه های تجاری ایران درجهان شناخته نیست/ کاهش مدت زمان ترخیص کالا

کرمانشاه؛ معاون حقوقی گمرک کشور با بیان اینکه در دنیا تنها ۴ رویه تجاری وجود دارد گفت: در ایران با انبوه رویه های صادراتی روبرو هستیم که در جهان شناخته شده نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا مقدسی پیش از ظهر امروز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه، اظهار داشت: گمرک پیشانی تجارت کشور است و ما در حال حاضر ۴۵ قانون و مقررات جاری در گمرک داریم.

وی افزود: گمرک ایران تامین کننده بخشی از تجارت کشور است، البته دستگاه های دیگر نیز بخشی از تجارت خارجی را به عهده دارند اما گمرک ذی مدخل این تجارت محسوب می شود.

مقدسی به بحث بازارچه های مرزی و کوله بری به عنوان مبادی تجاری اشاره کرد و گفت: این نوع تجارت ها در دنیا و کنواسیون های جهانی شناخته شده نیست. هم اکنون میانگین رویه های صادراتی در دنیا تنها ۴ نوع است و ما در ایران با انبوه رویه ها رو برو هستیم.

معاون حقوقی و نظارت گمرك ايران افزود: در ایران هم چنین ۱۵ مورد عوارض مالیاتی و بیش از ۲۰ نوع معافیت داریم که همه اینها نشان دهنده وضعیت اقتصاد ماست.

مقدسی با بیان اینکه انتظارات از گمرک به دو بخش ملی و بین المللی تقسیم می شود، ادامه داد: انتظار از گمرک در حوزه ملی به ورود کالاهای سالم، حفظ محیط زیست و... مربوط است که باید آنها را برآورده کند.

کشف ۳۰۰ تن پیش ساز مواد مخدر در ۱۰ ماهه امسال

وی ادامه داد: کنترل مواد مخدر از دیگر انتظارات از گمرک است و در این ۱۰ ماهه گمرک موفق به کشف ۳۰۰ تن پیش ساز مواد مخدر شده است.

معاون حقوقی و نظارت گمرك ايران افزود: از دیگر وظایف گمرک کنترل قاچاق کالا، مسائل پولشویی و از این دست است که جزو انتظارات ملی گمرک محسوب می شود.

مقدسی توسعه گردشگری، صادرات، رونق تجارت مرزی و ... را از دیگر انتظارات ملی از گمرک عنوان کرد و اظهار داشت: در کنار آن یک سری انتظارات بین المللی نیز است که می توان به موافقت نامه های بین المللی و... اشاره کرد.

وی با تاکید بر اجرای قانون و مقررات و دقت و کنترل نظر در کنار سرعت و تسهیلات انجام کار از سوی نیروهای گمرک، گفت: برای رسیدن به نتایج مثبت در این وظایف رویکرد سامانه های الکترونیکی را برای عملیات ها در پیش گرفته ایم.

مقدسی تصریح کرد: ما در فعالیت های گمرک از نگاه بخشی اجتناب کرده ایم تا از هدف اصلی که توسعه صادرات غیرتفتی، گفتمان ولایت فقیه و اقتصاد مقاومتی است دور نشویم.

وی خاطر نشان کرد: با این اقدامات ما ترخیص واردات را به ۴ روز رسانده و ترخیص اسناد گمرکات را به صورت الکترونیکی انجام داده ایم که تا حد زیادی به کار ما سرعت داده و وقت کمتری نیز هدر رفته و از سوی دیگر رتبه فضای کسب و کار ما در حوزه بین الملل ارتقا می یابد.

معاون حقوقی و نظارت گمرك ايران یادآور شد: در بخش ترانزیت نیز سیستم اظهار از راه دور را در پیش گرفتیم و برگ بیمه ها نیز به صورت الکترونیکی صادر شده و این در حالی است که تا سال گذشته به صورت برگ بیمه بود.

کاهش اعلام زمان وصول ترانزیت به ۴ روز

مقدسی با بیان اینکه پیش از این اعلام وصول ترانزیت وضعیت مشخصی نداشت، گفت: زمان این رویه نیز از ۴۵ روز به ۴ روز کاهش یافته است.

وی ایجاد انبارهای اختصاصی برای واحدهای تولیدی، تسهیل در صادرات غیر نفتی به صورت نسیه بری، اصلاح قوانین نربوط به قاچاق کالا و ارز از دیگر اقدامات گمرک در مدت اخیر برای رسیدن به اهدافش عنوان کرد.

مقدسی گفت: عادی سازی روابط تجاری با سایر کشورها از دیگر اقدامات ما بوده و هم اکنون بسیاری از کشورها که با ما روابط تجاری خوبی نداشتند به ایران سرازیر شده اند.

وی از ارتقا کیفیت کالا به عنوان راهکار دیگر برای توسعه تجارت خارجی یاد کرد و گفت: اجرای موافقت نامه های بین المللی نیز از دیگر اقدامات ما بوده که صورت گرفته است.

معاون حقوقی و نظارت گمرك ايران موافقت نامه های خارجی را یک فرصت برای توسعه تجارت خارجی برشمرد و افزود: باید از این فرصت ها نهایت بهره را برد تا در توسعه صادرات غیر نفتی توفیق داشته باشیم.

مقدسی بازار عراق را یک فرصت برای استان کرمانشاه دانست و با تاکید بر آنکه باید نهایت بهره را از آن ببریم، اظهار داشت: پایانه ها از مبادی گمرکی هستند که باید به صورت جدی ساماندهی شوند.

وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن آرزوی توفیق برای جلیل حیدری مدیر کل جدید گمرکات استان کرمانشاه، گفت: وی دارای سوابق مدیریتی خوبی در جنوب کشور و استان ایلام داشته است و توان مدیریتی خوبی دارد.

مقدسی خطاب به مدیر کل جدید گفت: پاشنه آشیل گمرکات استان کرمانشاه گمرک پرویز خان است و باید نظم و انضباط بر آنجا حاکم شود و در این راستا با همه دستگاه ها تعامل ویژه داشته باشید.

تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۲۴

مدیر کل جدید گمرکات استان کرمانشاه معرفی شد

کرمانشاه؛ خلیل حیدری به عنوان مدیر کل جدید گمرکات استان کرمانشاه معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم معارفه مدیر کل جدید گمرکات استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز یکشنبه با حضور مسئولان برگزار شد.

در این مراسم از زحمات محسن مصطفایی قدردانی و خلیل حیدری به عنوان مدیر کل جدید گمرکات استان کرمانشاه معرفی شد.

گفتنی است، خلیل حیدری مدیر کل سابق گمرکات استان ایلام بوده و با تغییرات صورت گرفته جای مدیر کل گمرکات ۲ استان عوض شده است.

لازم به ذکر است، مصطفایی از اردیبهشت ماه سال ۹۳ تا کنون در سمت مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه فعالیت کرده است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۲۳

کرمانشاه۲۹۱ هزار بیسواد دارد/ اعمال محدودیت برای بیسوادان ازسال۹۵

کرمانشاه؛ معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه گفت: آمار بیسوادان استان در سال ۹۳که فعلا در حد برآورد است ۲۹۱هزار نفر بالای ۱۰سال و ۸۰هزار نفر بین ۱۰تا ۴۹ سال اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا بسامی صبح امروز یکشنبه در نشستی خبری ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به ارائه گزارشی از روند رو به رشد سواد آموزی پرداخت و گفت: سامانه سواد آموزی ۴ سال است که در کشور راه اندازی شده و به قدری دقیق است که اطلاعات ۵۲ میلیون نفر را را با تمام مشخصات حائز اهمیت در خود جای داده است تا وضعیت تحصیلات آنها مشخص شود.

وی با بیان اینکه فعلا وضعیت ۴ میلیون نفر از این ۵۲ میلیون نفر مشخص نیست، افزود: کرمانشاه به تبعیت از کشور این دقت نظر را دارد که وضعیت افراد را از نظر سواد مشخص کند.

بسامی در ادامه خاطر نشان کرد: در سال ۹۰ تعداد بی سوادان بالای ۱۰ سال استان ۳۲۰ هزار نفر و تعداد بی سوادان ۱۰ تا ۴۹ سال نیز ۱۰۴ هزار نفر بوده، که بر اساس آن به ازای هر ۶ باسواد یک بی سواد وجود داشته است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه یادآور شد: آمار بی سوادان استان در سال ۹۳ که فعلا در حد برآورد است ۲۹۱ هزار نفر بالای ۱۰ سال و ۸۰ هزار نفر بین ۱۰ تا ۴۹ سال اعلام شده است.

بسامی اظهار داشت: سال ۹۴ براساس شیوه سنجش بی سوادان از طریق سامانه، میزان بی سوادان ریزش کرد و تقلیل یافته و به رقمی کمتر از برآورد صورت گرفته رسیده است.

وی گفت: هر ساله یک حجمی از سوی وزارت آموزش و پروش به استان ها ابلاغ می شود که طی سال نسبت به با سواد کردن آنها در سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال اقدام کنند.

تحقق ۹۴ درصدی سهمیه سودآموزی کرمانشاه در سال جاری

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اختصاص سهمیه ۱۸ هزار نفری به استان کرمانشاه در سال ۹۴ خبر داد که تاکنون ۹۴ درصد آن محقق شده است.

بسامی ادامه داد: از این سهمیه ۱۰ هزار نفر باید در دوره های سواد آموزی، ۵ هزار نفر در دوره های انتقال و ۳ هزار نفر در دوره تحکیم آموزش داده می شد که تا کنون ۹۴ درصد این رقم یعنی حدود ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر آموزش داده شده اند.

وی با بیان اینکه سخت ترین بخش سوادآموزی همان دوره سواد آموزی است، گفت: در استان کرمانشاه برخلاف سایر استان ها بیشترین سهم مربوط به این دوره و حدود ۶۴ درصد است و با وجود این در شهریور ماه ۹۴ و طی ارزیابی های ماهانه توانستیم جایگاه سوم کشور را به خود اختصاص دهیم.

بسامی در خصوص جایگاه استان کرمانشاه از نظر تحقق حجم ابلاغی نیز، اظهار داشت: از این نظر در سال ۹۲ استان کرمانشاه جایگاه ۲۷ کشور، سال ۹۳ جایگاه ۱۸ کشور و سال ۹۴ جایگاه ۱۰ کشور را به خود اختصاص داده است و این در حالی است که اگر مانند سایر استان ها در حجم ابلاغی درصد کمتری را به دوره سواد آموزی نسبت به سایر دوره ها اختصاص می داد در جایگاه بهتری قرار می گرفت.

اعمال تشویق و محدودیت برای کاهش بی سوادی

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: هم اکنون میزان بی سوادان و افراد باسواد کشور را سامانه سوادآموزی کشور اعلام می کند و از دقت بالایی برخوردار است.

وی از پرداخت ۶۹۰ هزار تومان به آموزش دهنده ها به ازای با سواد کردن هر فرد خبر داد و گفت: مشوق هایی نیز برای افراد بی سواد در نظر گرفته شده و به هر بی سواد نیز ۱۳۴ هزار تومان پرداخت می شود.

بسامی ادامه داد: به ازای آموزش در دوره انتقال به آموزش دهنده ۸۰۰ هزار تومان و به سواد آموز ۱۳۴ هزار تومان پرداخت می شود.

وی خسارت بی سوادان به جامعه را خسارت بالایی دانست و گفت: در دنیا این خسارت به ازای هر نفر ۱۲۰۰ میلیارد دلار برآورد شده و این رقم در ایران و به ازای هر بی سواد در سال ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار داشت: برای باسواد کردن هر فرد بی سواد یک تا یک و نیم میلیون تومان هزینه می شود.

وی با بیان اینکه برای کنترل بی سوادی باید ورودی های آن مسدود شود از عدم ارائه خدمات عمومی چون گواهینامه و ... به افراد بی سواد از سال ۹۵ خبر داد تا از این طریق میزان بی سوادان به حداقل کاهش یابد.

بسامی تاکید کرد: روش های سنجش ما هم باید درست شود و در چنین شرایطی طی یک برنامه ۴ تا ۵ ساله بی سوادی قابل ریشه کن شدن است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پایان اظهار داشت: ما به دلیل کمبود اعتبارات جزو استان هایی هستیم که به بحث آموزش اتباع ورود نکرده ایم.

تاریخ ارسال خبر: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۰۲۲

مسابقات اتومبیلرانی شتاب قهرمانی استان کرمانشاه برگزار می شود

کرمانشاه؛ دبیر هیات موتور سواری و اتومبیلرانی استان کرمانشاه گفت: مسابقات اتومبیلرانی شتاب قهرمانی استان به مناسبت دهه فجر برگزار می شود.

رضا پوطی در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری مسابقات اتومبیلرانی شتاب قهرمانی استان کرمانشاه به مناسبت دهه فجر خبر داد.

وی گفت: این مسابقه از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۲۳ بهمن ماه در محل دهکده المپیک کرمانشاه برگزار خواهد شد.

دبیر هیات موتور سواری و اتومبیلرانی استان کرمانشاه گفت: علاقمندان جهت نامنویسی و کسب اطلاع بیشتر می توانند با شماره تلفن ۳۸۲۲۹۷۹۰ تماس حاصل کنند.

پوطی همچنین به نتایج مسابقات قهرمانی استان موتور کراس استان در ۱۵ بهمن ماه اشاره کرد و اظهار داشت: در پایان این مسابقات که در کلاس آزاد انجام شد آقایان محمد بدرخانی ايوانی در جایگاه اول، رضا ناصری در جایگاه دوم و عرفان کرمی از شهرستان جوانرود در جایگاه سوم این دوره از مسابقات قرار گرفتند که توسط تنی چند از فرماندهان نیروی انتظامی و مسئولين هیات موتورسواری و اتومبیلرانی به نفرات برتر کاپ قهرمانی اهدا شد.